Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy i Miasta Witkowo
Bip - Strona główna

Urząd Gminy i Miasta

Organy

Protokoły z sesji RM »

Protokoły z sesji RM - archiwum »

Sprawozdania z pracy Rady Miejskiej »

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Prawo lokalne

Zbiór prawa miejscowego... »

Finanse gminy

Opinie RIO... »

Projekty aktów normatywnych »

Strategia rozwoju

Plany i zamierzenia »

Ogłoszenia Burmistrza GiM Witkowo »

Informacje

Przetargi aktualne »

Przetargi zakończone »

Nabór pracowników »

Nabór kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych »

Dane o stanie jednostek »

Nabór pracowników - jednostki podległe »

Sprawozdania z pracy jednostek »

Sprawozdania i informacje Burmistrza »

Sprawozdania z wykonania budżetu »

Spółki z udziałem gminy »

Protokoły z kontroli »

Raport o stanie gminy »

Co mogę załatwić w UGiM ? »

Rejestry i ewidencje »

Petycje »

Petycje do Rady Miejskiej »

Lobbing »

Ponowne wykorzystywanie »

Edukacja - dotacje »

Wzory dokumentów »

KARTY USŁUG »

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi »

Program Ochrony Środowiska i raporty »

Współpraca z organizacjami pozarządowymi »

Wyniki badań wody »

Interpelacje i zapytania radnych »

Plan polowań zbiorowych »

Obwieszczenia »

Preferencyjna sprzedaż węgla »

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Protokoły z posiedzeń komisji RM - archiwum: Protokoł 42/14 z posiedzenia Komisji Rolnictwa...RM z dnia 28.01.2014r.

Nr ORr.0012.3.1.2014


PROTOKOŁ Nr 42/14

z posiedzenia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Przestrzegania Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Witkowie, odbytego w dniu 28 stycznia 2014r. o godz. 11,00 w sali  narad Urzędu Gminy i Miasta, pod przewodnictwem p.Ireneusza Kwapicha – Przewodniczącego Komisji.

Uczestniczący w posiedzeniu członkowie Komisji – zgodnie z listą obecności, stanowiącą załącznik do niniejszego protokołu.


Ponadto w posiedzeniu uczestniczyli:
 
- p.Marian Gadziński   Z-ca Burmistrza GiM Witkowo
- p.Jerzy Kubasiak   przedstawiciel Gnieźnieńskiej Izby Rolniczej
- p.Stanisław Janas   przedstawiciel Gnieźnieńskiej Izby Rolniczej
- p.Krzysztof Tamioła   starszy specjalista ds. produkcji rolnej w Woj. Ośrodku
     Doradztwa Rolniczego
-p.Wioleta Melcer pracownik Biura Powiatowego Izby Rolniczej w Gnieźnie
-p.Paweł Szymański Naczelnik OSP Witkowo
-p.Tomasz Kuliński OSP Witkowo
oraz inspektor Urzędu Gminy i Miasta p. Piotr Janowicz.


Otwarcia posiedzenia dokonał p.Ireneusz Kwapich – Przewodniczący Komisji. Powitał zebranych, stwierdził na podstawie listy obecności, że w posiedzeniu uczestniczy wymagane quorum, po czym przedstawił projekt porządku posiedzenia, który zaakceptowano w brzmieniu:

Porządek obrad:

1.Otwarcie posiedzenia, stwierdzenie quorum, ustalenie porządku posiedzenia.
2.Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
3.Spotkanie z pracownikiem Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Witkowie na temat środków strukturalnych dla rolników oraz z przedstawicielami Izby Rolniczej.
4.Opracowanie sprawozdania z działalności Komisji.
5.Inne sprawy.

Ad.1.Jak wyżej.


Ad.2.Protokoł z poprzedniego posiedzenia przyjęto jednomyślnie, po indywidualnym odczytaniu.


Ad.3.Przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolniczego – p.Krzysztof Tamioła poinformował członków komisji nt. środków strukturalnych dla rolników.  Poinformował również o bieżącej działalności ODR-u (informacja stanowi załącznik do niniejszego protokołu).

Następnie p. Wioletta Melcer – przedstawiła informację dot. działalności Powiatowej Izby Rolniczej w Gnieźnie.

Przedstawiona informacja stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

Po czym wspólnie z p.Jerzym Kubasiakiem i p.Stanisławem Janasem dyskutowano na temat działalności Izby Rolniczej. Poruszono m.in., sprawę wapnowania gleb, i prowadzonych przez Izbę szkoleń.


Ad.4.Pan Przewodniczący Komisji poinformował, że przygotuje i przedstawi na lutowej sesji Rady Miejskiej sprawozdanie z działalności Komisji w 2013r.


Ad.5.W punkcie tym poruszono następujące sprawy:

- p.Piotr Janowicz przedstawił informację dot. sporządzenia „Planu Ochronnego dla Obszaru Natura 2000 dot. Pojezierza Gnieźnieńskiego”. Plan jest wyłożony w Gminie i na stronie internetowej urzędu, można tam składać swoje uwagi.
Pan Eugeniusz Czaplicki zaproponował aby do Sołtysów Sołectw objętych Planem „Natura 2000” wysłać pismo informujące o możliwościach składania uwag do ww. Planu.

- członkowie komisji pozytywnie zaopiniowali wniosek dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Wiekowo.

- omówiono także zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy, członkowie komisji zgłosili swoje uwagi do posypywania dróg gminnych, zgłoszono drogi, które zdaniem członków komisji winny być posypane ponieważ jest ślisko.

- p.Adam Kowalski zgłosił wniosek o przygotowanie przez Kierownika ZGK  Witkowie informacji nt. stanu kanalizacji sanitarnej na ul. Gnieźnieńskiej w Mielżynie (boisko przy szkole) i przedstawienie jej na kolejnym posiedzeniu komisji.

- p.Marian Marciniak zgłosił wniosek o przycięcie gałęzi np. przystanku autobusowego przy drodze powiatowej w Gorzykowie, ponadto wniosek o wykoszenie trzciny na stawie np. Szkoły w Gorzykowie.


- zapoznano się z następującymi pismami:

- pismem Rady Miejskiej w Trzemesznie o wspólną organizację obchodów 25. Rocznicy pierwszych wolnych  wyborów do Sejmu RP;

- pismem dot. wyjazdu na Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych, które odbędą się w Gułtowach.

- zapoznano się z pismem p.Stefana M. z Witkowa, o zmianę nazwy części Skweru im. Stanisława Gowarzewskiego, członkowie komisji podtrzymali stanowisko wyrażone w tej sprawie w grudniu 2013 r.

- zapoznano się z pismem OSP w Witkowie o dofinansowanie „III Zawodów w Ratownictwie Ochotniczych Straży Pożarnych KSRG Powiatu Gnieźnieńskiego” w 2014r. w OW w Skorzęcinie.

Zaproszony na posiedzenie Naczelnik OSP p.Paweł Szymański wspólnie z p. Tomaszem Kulińskim szczegółowo omówili propozycje organizacji warsztatów i zawodów medycznych zaplanowanych w miesiącu maju 2014r. Poinformował, że pierwsza edycja zawodów odbyła się w 2012 roku w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. W imprezie uczestniczyło wtedy 50 osób z 10 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Realizacja Zawodów okazała się doskonałą okazją procesu edukacji nie tylko biorących udział, ale również dla widzów, zebrała liczne laury oraz pozytywne opinie w województwie. Organizacja tego typu zawodów to doskonały trening dla strażaków ratowników, przyczyni się również do podniesienia kwalifikacji oraz pewności w udzielaniu pomocy poszkodowanym. Impreza ta przyczyni się również do wypromowania naszej Gminy jako jednostki dbającej o bezpieczeństwo mieszkańców i osób wypoczywających w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie.

P.Marian Gadziński poinformował, że gmina Witkowo dofinansowała warsztaty, które odbyły się w 2012r. Stwierdził również, że na posiedzeniu komisji rolnictwa był wniosek aby zaktywizować OSP Witkowo i OSP Skorzęcin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

P.Eugeniusz Czaplicki stwierdził, że należałoby przywrócić tradycję organizacji zawodów strażackich gminnych OSP na Stadionie w Witkowie.

Pan Paweł Szymański odpowiedział, że nie byłoby problemu, ale kto to zająłby się organizacją tych zawodów. Trzeba wykonać dużo pracy i poświęcenia w zorganizowanie takich zawodów. Były organizowane takie zawody w 2003 i 2004 r. ale było bardzo mało publiczności.

P.Grzegorz Kaźmierczak stwierdził, że w takich zawodach mogłyby wykazać się również młodzieżowe drużyny z Gminy Witkowo.

Pan Adam Kowalski zapytał się dlaczego wnioskodawcy dofinansowania nie idą drogą służbową. Jakie zdanie na ten temat ma   Zarząd Miejsko-Gminny w Witkowie

W odpowiedzi p. Paweł Szymański stwierdził, że ma potrzeby aby ta sprawa szła przez Zarząd M-G OSP w Witkowie.

P.Marian Gadziński stwierdził, że za późno zgłoszono wniosek o dofinansowanie ponieważ budżet gminy jest już uchwalony i nie ma zaplanowanych środków na ten cel.
Pan Paweł Szymański stwierdził, że dopiero zaczynają taką działalność i chcą aby ta impreza na stałe wpisała się w Kalendarz Imprez Gminnych.

Pan Eugeniusz Czaplicki zwrócił się z zapytaniem do Naczelnika „Czy uczestnicy warsztatów płacą wpisowe i czy  w warsztatach uczestniczyło  będzie 120 osób”.

Pan P.Szymański odpowiedział,że było pobierane od uczestników wpisowe na wyżywienie.

P.Ireneusz Kwapich stwierdził , że należy przygotować kosztorys cenowy organizacji tych warsztatów.

P.Paweł Szymański poinformował, że szuka równie poza gminą sponsorów, na organizację tych zawodów.

Na tym posiedzenie zakończono – o godz. 13,45.


        Przewodniczący Komisji

              Ireneusz  Kwapich

Protokołowała:

Anna Kwapich


 

drukuj pobierz pdf    

wstecz