Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy i Miasta Witkowo
Bip - Strona główna

Urząd Gminy i Miasta

Organy

Protokoły z sesji RM »

Protokoły z sesji RM - archiwum »

Sprawozdania z pracy Rady Miejskiej »

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Prawo lokalne

Zbiór prawa miejscowego... »

Finanse gminy

Opinie RIO... »

Projekty aktów normatywnych »

Strategia rozwoju

Plany i zamierzenia »

Ogłoszenia Burmistrza GiM Witkowo »

Informacje

Przetargi aktualne »

Przetargi zakończone »

Nabór pracowników »

Nabór kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych »

Dane o stanie jednostek »

Nabór pracowników - jednostki podległe »

Sprawozdania z pracy jednostek »

Sprawozdania i informacje Burmistrza »

Sprawozdania z wykonania budżetu »

Spółki z udziałem gminy »

Protokoły z kontroli »

Raport o stanie gminy »

Co mogę załatwić w UGiM ? »

Rejestry i ewidencje »

Petycje »

Petycje do Rady Miejskiej »

Lobbing »

Ponowne wykorzystywanie »

Edukacja - dotacje »

Wzory dokumentów »

KARTY USŁUG »

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi »

Program Ochrony Środowiska i raporty »

Współpraca z organizacjami pozarządowymi »

Wyniki badań wody »

Interpelacje i zapytania radnych »

Plan polowań zbiorowych »

Obwieszczenia »

Preferencyjna sprzedaż węgla »

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Sprawozdania i informacje Burmistrza: Informacja Burmistrza GiM Witkowo o działalności w okresie międzysesyjnym od 28.04 do 25.06.2009r.

Informacja Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo
o działalności w okresie międzysesyjnym
od 28 kwietnia do 25 czerwca 2009 r.


- uczestniczyłem w IX Regionalnym Seminarium „Ochrona Przeciwpożarowa Ważnym Elementem Bezpieczeństwa Społeczności”. Podczas Seminarium otrzymałem od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej podziękowanie za wsparcie finansowe przedsięwzięć ratowniczych realizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Ponadto odebrałem wyróżnienie – Dyplom Lidera Ochrony Przeciwpożarowej Samorządów Gminnych, w którym Prezydent Miasta Gniezna wraz z Parlamentarnym Zespołem Strażaków podziękował Radzie Miejskiej w Witkowie za uchwalone wydatki budżetowe na rzecz ochrony przeciwpożarowej w 2008 r. (najwyższa stawka w przeliczeniu na jednego mieszkańca).

- podczas festynu „Lasom Przyjazny” otrzymałem statuetkę przyznaną Gminie i Miastu Witkowo jako wyróżnienie „Lasom Przyjazny w 2009” w kategorii Gmina.

- zorganizowałem spotkania mieszkańców Gminy i Miasta z przedstawicielami Gazowni w sprawie gazyfikacji Gminy i Miasta.

- wspólnie z Przewodniczącym oraz Prezydium Rady Miejskiej uczestniczyliśmy w uruchomieniu i oddaniu do użytku stacji gazowej pierwszego stopnia w Chłądowie oraz w uroczystym zapaleniu płomienia gazowego przy Przedszkolu Miejskim „Bajka” w Witkowie.

- W dniach od 28 maja – 31 maja 2009 r. na zaproszenie Pani Bettiny Gallinat - Burmistrz zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Am Dobrock, delegacja z naszej gminy gościła w Cadenberge. W czasie pobytu odbyliśmy spotkanie z radnymi Gminy Am Dobrock, w czasie którego prowadzone były rozmowy dotyczące dalszej wzajemnej współpracy między obu Gminami oraz dyskusja i wymiana poglądów w zakresie działalności samorządowej. Odbyła się również prezentacja multimedialna obu Gmin. Na pamiątkę pobytu został umieszczony stosowny wpis do Złotej Księgi Ratusza, pod którym podpisały się wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu. Następnie odbyło się: - zwiedzanie Zakładu Wodociągowego i „Mini ZOO” w miejscowości Wingst; - zwiedzanie „Mini ZOO”; zwiedzanie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cadenberge; - zwiedzanie  nowego portu nad rzeką Oste oraz pasieki pszczelarskiej w miejscowości Neuhaus; - zwiedzanie mleczarni, stanowiącej własność okolicznych rolników; oraz poświęcenie pomnika jesiotra w Oberndorfie. Z tej okazji zaplanowany został w tej miejscowości festyn, w czasie którego nastąpiło między innymi symboliczne poświęcenie jesiotra wykonanego z drewna. Ryba ta ok. 100 lat temu żyła w okolicznych wodach. Od ok. 3 lat samorząd wspólnie z naukowcami próbuje przywrócić rzece ten gatunek ryb i wpuszcza do rzeki narybek oraz buduje odpowiednie warunki potrzebne do egzystencji jesiotra. W czasie festynu uczniowie przedstawili część artystyczną, odbył się koncert orkiestry dętej oraz była możliwość skorzystania z rejsu statkiem po rzece Oste. Na zakończenie pobytu Burmistrz Gminy Am Dobrock Pani Bettina Gallinat wydała uroczystą kolację, na której obecni byli wszyscy burmistrzowie odwiedzanych gmin, stanowiących Związek Gmin Am Dobrock oraz osoby, które towarzyszyły w czasie pobytu.

- wspólnie ze Stowarzyszeniem „Światowid” z Łubowa zorganizowałem na naszym terenie spotkanie dotyczące programu „Działaj Lokalnie VI”. Projekt ten ma aktywizować lokalne społeczności, szukać rozwiązań na zrealizowanie rzeczywistych potrzeb mieszkańców małych miejscowości przy zaangażowaniu zasobów lokalnych.

- uczestniczono w Konwencie Prezydentów, Burmistrzów  i Wójtów. Konwent odbył się w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w gminie Ceków k. Kalisza. Po zapoznaniu się z charakterystyką Zakładu odbyło się jego zwiedzanie.

- uczestniczyłem w uroczystej gali finałowej konkursu „Orzeł Przedsiębiorczości 2007-2009”, która odbyła się w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie.  Tytuł „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2007-2009” otrzymała Firma Remontowo-Budowlana  „Anbud”  - Andrzej Łykowski z Witkowa.

- zorganizowałem spotkanie z radnymi oraz z projektantem hali sportowej. Głównym celem spotkania było omówienie zakresu przyszłych prac budowlanych oraz przedstawienie sugestii i rozwiązań związanych z poprawą funkcjonalności obiektu.

- zorganizowałem naradę z Sołtysami. Głównym tematem spotkania było przedstawienie spraw związanych z Funduszem Sołeckim. Przy okazji spotkania przedstawiłem informację na temat bieżącej działalności Gminy.

- uczestniczono w uroczystych zbiórkach z okazji: Święta 33. Bazy Lotniczej,  z okazji Święta 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz Święta 14. Eskadry Lotnictwa Transportowego.

- wspólnie z Panem Przewodniczącym i Radnymi Rady Miejskiej uczestniczyliśmy w otwarciu obiektu garażowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzęcinie.

- wziąłem udział w obchodach Dnia Strażaka w jednostce OSP w Witkowie oraz w powiatowych obchodach Dnia Strażaka w Gnieźnie.

- uczestniczono w Międzygminnych i Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.   Zawody międzygminne odbyły się w Czerniejewie, a powiatowe w Niechanowie.

- na spotkaniu z Dyrektorem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji omawiano bieżące funkcjonowanie zakładu oraz sprawy związane z przygotowaniem do sezonu letniego.

- brałem udział w posiedzeniach Zarządu Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, w Walnych Zgromadzeniach Spółdzielni działających na trenie Gminy Witkowo, uczestniczyłem w otwarciu „Lata 2009” w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie, które zorganizowało Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Kulturalne „Promyk” Koło w Witkowie.

- zorganizowałem spotkanie robocze związane z opracowaniem Studium Uwarunkowań  i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla Gminy Witkowo. W spotkaniu uczestniczył planista, który opracowuje projekt Studium oraz Prezydium Rady Miejskiej.

- zorganizowałem spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich i Powiatowych celem rozwiązania problemu ruchu kołowego na ul. Jana Pawła II oraz modernizacji skrzyżowania na ul. Braci Łukowskich i Czerniejewskiej.

- zorganizowano spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych, przedstawicielami jednostek budżetowych i instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych w sprawie organizacji „Dni Witkowa”.

- wziąłem udział w Dniu Absolwenta zorganizowanym, przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie.

- zapewniłem obsługę administracyjną i warunki techniczno-materialne pracy 9-ciu Obwodowych Komisji Wyborczych oraz wykonywanie zadań związanych z organizacją i przeprowadzeniem wyborów do Parlamentu Europejskiego na terenie gminy i miasta.

- uczestniczyłem w spotkaniu z członkami Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Generała Karola Świerczewskiego w Witkowie.

- uczestniczyłem w obchodach Dnia Bibliotekarza.

- odbyłem spotkanie z Przewodniczącymi Komisji Rady Miejskiej w Witkowie w celu omówienia tematów sesyjnych oraz bieżących spraw Gminy.

- wypracowano projekty uchwał na dzisiejszą sesję.

- zapoznano się i przekazano do realizacji wnioski zgłoszone na posiedzeniach poszczególnych Komisji Rady Miejskiej.


Z zakresu obrotu nieruchomościami:

- W dniach 27 maja 2009r. i 16 czerwca 2009r. przeprowadzono przetargi pisemne nieograniczone na sprzedaż praw majątkowych do nakładów budowlanych  w postaci pięciu domków letniskowych w zabudowie szeregowej i hangaru, posadowionych na gruncie Gminy Witkowo w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Na przetarg wpłynęło łącznie 5 ofert. Wybrano najkorzystniejsze oferty za cenę:
- prawa majątkowe do nakładów budowlanych w postaci domku
letniskowego nr 1 sprzedano za cenę: 67.250,00 zł;
- prawa majątkowe do nakładów budowlanych w postaci domku letniskowego nr 2   sprzedano za cenę 61.750,00 zł;
- prawa majątkowe do nakładów budowlanych w postaci domku letniskowego nr 3 sprzedano za cenę 58.650,00 zł ;
- prawa majątkowe do nakładów budowlanych w postaci domku letniskowego nr 4 sprzedano za cenę  61.100,00zł;
- prawa majątkowe do nakładów budowlanych w postaci domku letniskowego nr 5 sprzedano za cenę  70.537,00zł
- na sprzedaż praw majątkowych do nakładów budowlanych w postaci hangaru nie wpłynęła żadna oferta

- wydano 5 decyzji zatwierdzających podziały nieruchomości położone na  terenie gminy  i miasta w Witkowie, stanowiące własność osób prywatnych.


Ze spraw dot. oświaty:

- przeprowadzono konkurs na stanowisko Dyrektora Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Na Dyrektora wybrany został Pan Marian Łukowski.

- uczestniczyłem w pracach Komisji konkursowych, które powołane zostały do oceny Konkursu ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii” oraz Konkursu „Witkowo moje miasto”. Wymienione konkursy odbyły się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Laureaci tych konkursów podczas Dni Witkowa otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

- zorganizowałem spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych w temacie przygotowania arkuszy organizacyjnych tych placówek na rok szkolny 2009/2010, a następnie zostały one zaopiniowane i zatwierdzone. Ponadto została omówiona aktualna sytuacja finansowa szkół, poruszono sprawy dowozów szkolnych i wyprawki szkolnej.

- przyznałem pomoc materialną w formie stypendium szkolnego.

- uczestniczyłem w uroczystych apelach: w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie, gdzie wręczyłem wyróżniającym się uczniom stypendia naukowe oraz w apelach z okazji zakończenia roku szkolnego w witkowskim Gimnazjum, w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie oraz w Szkole Podstawowej Nr 3 w Witkowie.


Ze spraw dot. OW Skorzęcin:

- przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne z osobami, które złożyły wniosek o zatrudnienie w charakterze inkasenta na bramie wjazdowej do OW w Skorzęcinie. Zatrudniono 15 osób do obsługi wstępu. Osoby te zostały również przeszkolone pod kątem obsługi kas fiskalnych.


Z imprez kulturalno-sportowo-rekracyjnych:

- zorganizowano spotkanie patriotyczne pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich z okazji 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji  odprawiona została Msza św. Część artystyczną wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie oraz Zespół Śpiewaczy „My Młodzi”. Uroczystości towarzyszyła między innymi wystawa zdjęciowa pod hasłem „Witkowo wczoraj i dzisiaj”.

- w dniu 10 maja br. przez teren naszej gminy biegła II Sztafeta Trzeźwościowa Powiatu Gnieźnieńskiego.

- uczestniczyłem w Majówce Budowlanej z REM - BUDEM, połączonej z otwarciem sezonu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotowarowej.

- w maju  zorganizowano na placu targowym dwie zabawy taneczne tzw. „majówki” .

- wspólnie z dyrektorami placówek oświatowych, dyrekcją OK,SiR-u, zorganizowaliśmy na terenie Parku Miejskiego „Strzelnica” przy ul. Wrzesińskiej Dzień Dziecka dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy i miasta Witkowo. Dzieci mogły skorzystać  z urządzeń rekreacyjno-sportowych, dmuchanego zamku, rowerków. Imprezę  uświetniła Agencja Artystyczna „TEART” z Krakowa przedstawiając program pt. „Clownada”

- w dniach 20-21 czerwca odbyły się „Dni Witkowa” zorganizowano między innymi: Mistrzostwa Gminy Witkowo w piłce nożnej 6-osobowej sołectw i zarządów osiedli, turniej tenisa ziemnego, XI Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej, wernisaż prac plastycznych, występ Kabaretu „Pigwa-SHOW” oraz pokaz sztucznych ogni oraz różne konkurencje sportowo-sprawnościowe dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W drugim dniu obchodów odbyła się Msza św., Gminny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży, pokaz sprawnościowy Jednostki OSP z Witkowa, wystawa zdjęciowa „Witkowo wczoraj i dzisiaj”, wystawa Koła Hafciarskiego „Róże”, wystawa i pokaz Klubu Modelarskiego „Sokół”, wystawa militariów wojskowych, symultana szachowa, zawody strzeleckie z wiatrówki, występ zespołu „ABBA COVER” i wiele innych różnych atrakcji.  W tym  miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować tegoroczne obchody Dni Witkowa.

- dofinansowano zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla szkół gimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego


W ramach współpracy samorządu gminnego z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie gminy i miasta dofinansowano między innymi:

- wyjazdy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów na zawody sportowe do Poznania, Gniezna, Trzemeszna i Jarocina.

- wyjazd sekcji szachowej „Jurand” na zawody w ramach III Ligii Szachowej.

- zakupiono instrumenty perkusyjne dla Kapeli Odjazdowej z Witkowa.

- dofinansowano wyjazdy członków Stowarzyszenia Promyk na spotkania integracyjne do Skorzęcina i Cielimowa.


Z zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

- dla uczniów ze świetlicy terapeutycznej zorganizowano weekend socjoterapeutyczny.

- wspólnie z dyrektorami szkół  i M-G Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowano listę 90 uczestników kolonii profilaktycznych, które w tym roku odbędą się w Skorzęcinie w Campingu „Mieszko”.


Z zakresu ochrony środowiska:

- wydano 2 decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięć polegających na: budowie farmy wiatrowej – „Chłądowo” , dobudowie pomieszczenia socjalnego i montażu kabiny lakierniczej w miejscowości Czajki.

- podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie do budowy dróg dojazdowych w m. Chłądowo, Dębina i Strzyżewo Witkowskie.

- podpisano porozumienie z Miastem Gniezno na dostarczanie bezdomnych psów z terenu gminy Witkowo do Schroniska Dla Zwierząt w Gnieźnie.

- w ramach edukacji ekologicznej w dniu 05.06.2009r. Zespół ds. Edukacji Ekologicznej Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego zorganizował w Kleczewie konferencję pn.: „Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”, w której wzięli udział przedstawiciele gmin, kopalni „Konin”, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Nadleśnictwa Konin oraz młodzież gimnazjalna z miejscowości objętych Powidzkim Parkiem Krajobrazowym.

- przygotowano materiały i współpracowano przy wykonywaniu wstępnych zdjęć do filmu dokumentalnego dotyczącego Powidzkiego Parku Krajobrazowego i terenu naszej gminy. W tym temacie powstaje cykl filmów promujących walory przyrodniczo – kulturowe gmin i powiatów leżących na terenie Parku Krajobrazowym Wielkopolski.

- w dniu 18.05.2009r. zorganizowano spotkanie członków Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Przestrzegania Porządku Publicznego Rady Miejskiej z przedstawicielem spółki wodno – ściekowej „Wody Polskie” dotyczące współpracy w zakresie gospodarki ściekowej w m. Ostrowite Prymasowskie. Po zebraniu dokładnych danych spółka określi szacunkowy koszt i zasady współfinansowania przedsięwzięcia.

- zaopiniowano projekt utworzenia na terenie gminy Witkowo obszarów siedliskowych Natura 2000 oraz projekt planu ochrony Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

- rozpoczęto opracowywanie Aktualizacji Programu Ochrony Środowiska dla Gminy i Miasta Witkowo.


Z zakresu inwestycji:

Inwestycje w trakcie realizacji:

- podpisano aneks do umowy dotyczący zadania „Zagospodarowania terenu Parku Miejskiego przy ul. Park Kościuszki i Stary Rynek w Witkowie”. Aneks dotyczył umniejszenia wartości ww. zadania o kwotę 33.708,59 zł. brutto, to jest o wartość fontanny, która została wykonana niezgodnie z projektem technicznym i w związku z tym wykonawca został zobowiązany do jej usunięcia.

- trwają prace przy modernizacji budynku komunalnego w Ruchocinku, którego wykonawcą jest: Firma Budowlana „Anbud”  ze Strzałkowa.

- wykonywana jest sieć kanalizacji sanitarnej z przykanalikami w ul. Strzałkowskiej, Zielonej, Cmentarnej, Wodociągowej, Skośnej, Wrzesińskiej, Ogrodowej. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Roboty Ziemne i Instalacyjne z miejscowości Drzewce.

- wykonano montaż instalacji sieci gazowej do kotłowni wraz z wymianą palników w Przedszkolu Miejskim przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Witkowie. Wykonawcą był  Zakład Instalacyjny WOD-KAN C.O.GAZ z Gorzykowa za kwotę: 26.947,36zł brutto.

- trwają prace przy montażu ogrodzenia placu zabaw – w miejscowości Kołaczkowo. Zakończono wykonanie ogrodzeń placów zabaw w Ćwierdzinie, Kołaczkowie, Gorzykowie i w Folwarku. Wykonawcą jest firma Wyrób Sprzedaż i Montaż Siatki Ogrodzeniowej ze Słupcy za kwotę do 20.000,00zł brutto.

- wykonano następujące chodniki: na ul. Park Kościuszki, w Skorzęcinie przy OSP, przy nowych przystankach autobusowych, na ul. Spokojnej, Jasnej i Żwirki i Wigury.

- trwają prace przy budowie ulic w Witkowie: Radosna, Pogodna, Łąkowa oraz dróg gminnych w Chłądowie i w Dębinie.


Rozstrzygnięto przetargi nieograniczony na:

- na modernizację dróg w miejscowościach Chłądowo, Strzyżewo Witkowskie, Dębina gm. Witkowo. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe STAWOJ PLUS Sp. z o.o. z Cielimowa za kwotę: 537.894,93zł brutto.

- na modernizację ulicy Radosnej, Pogodnej, Łąkowej i bocznej ul. Brzozowej wraz z budową parkingów przy ul. Pułkownika Hynka i Czerniejewskiej. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gniezna za kwotę: 413493,36zł. brutto.

- na wywóz nieczystości stałych z Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Wykonawcą jest „ALKOM” Firma Handlowo-Usługowa z Poznania za kwotę: 127.330,00zł. brutto.

- na modernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie. Wybrano Wykonawcę: P.P.H.U „NEXSA”  z Gniezna za kwotę: 90.682,22zł. brutto.

- na modernizację Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Wybrano Wykonawcę: Zakład Ogólno-Budowlany z Niechanowa za kwotę: 111.984,67zł. brutto.

- na Budowę Kompleksu Boisk Sportowych Moje Boisko ORLIK 2012 w Witkowie, ul. Wrzesińska. Wybrano wykonawcę: Firmę Kaszub z Kiełpina za kwotę: 1.039.866,39zł brutto.


Dokonano zapytania o cenę:

- na dostawę materiałów budowlanych-kostki brukowej, krawężników i obrzeży. Wykonawcą jest POLBRUK S.A. z Gdańska za kwotę: 129.664,65zł brutto.

- Wysłano pisma w sprawie wyjaśnień do złożonych ofert oraz uzupełnienia dokumentów do przetargu nieograniczonego na Modernizację  pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Mielżynie gm. Witkowo.


Ogłoszono przetarg nieograniczony na:

-  na przebudowę oświetlenia ulicznego w Witkowie. Otwarcie ofert nastąpi dnia: 08.07.2009r.

Inne ważniejsze prace i dostawy:

- zlecono wykonanie, dostarczenie i montaż tablic z nazwami ulic wraz ze słupkami na ternie miasta Witkowa. Wykonawcą jest UTAL Sp. z o.o. z Kobylnicy za kwotę: 14.115,40zł brutto.

- zakupiono sprzęt komputerowy na potrzeby Urzędu w Firmie Handlowo Usługowej „2B” w Witkowie, za kwotę: 2.636,01zł brutto oraz oprogramowanie za kwotę 1.035,00zł brutto.


Z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego:

Trwa procedura opracowania:

- zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Witkowo, obejmująca obszar całej gminy tj. 18.440 ha,

- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Witkowie, z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowo-usługowe o łącznej powierzchni ca 25,0 ha.


Z zakresu pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowych:

- zakończyła się ocena formalna wniosku preselekcyjnego, dotyczącego projektu „Termomodernizacji budynków oświatowych w miejscowości Witkowo” w ramach priorytetu III Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie prac termomodernizacyjnych Szkoły Podstawowej Nr 2, Nr 3 oraz budynku Przedszkola Miejskiego przy ul. Jasnej w Witkowie. Wniosek po pozytywnej ocenie formalnej, został skierowany do dalszej oceny. Całkowita wartość projektu to kwota 1,7 mln zł., a kwota dofinansowania to 1,5 mln zł. Pozostała kwota na realizację w/w przedsięwzięcia pochodzić będzie z środków własnych gminy.

- zakończyła się również ocena formalna wniosku aplikacyjnego, dotyczącego projektu „Rewitalizacji Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie”, w ramach priorytetu VI, działania 6.1 „Turystyka” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Przedsięwzięcie obejmuje m.in. renowację mola, budowę boisk sportowych, urządzenie placów zabaw, przebudowę nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych,  oświetlenia ulicznego oraz remont obiektów małej architektury. Wniosek po pozytywnej ocenie formalnej, został skierowany do dalszej oceny. Całkowita wartość zadania to kwota 5,6 mln zł. Kwota dofinansowania stanowi 65% kosztów kwalifikowanych zadania. Pozostała kwota na realizację w/w przedsięwzięcia pochodzić będzie z środków własnych gminy.

- trwa ocena wniosku aplikacyjnego, dotyczącego projektu „Remontu świetlic wiejskich wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowościach: Chłądowo, Małachowo Złych Miejsc, Ruchocin, Ruchocinek i Wiekowo oraz adaptacja budynku komunalnego w Jaworowie na świetlicę wiejską”, w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie prac remontowych w sześciu świetlicach wiejskich. Celem zadania jest stworzenie mieszkańcom dobrych warunków do spędzania wolnego czasu oraz poprawa estetyki wsi. Całkowita wartość przedsięwzięcia to kwota 1,1 mln zł. Kwota dofinansowania stanowi 75% kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 500 tys. zł.

- złożono wniosek aplikacyjny o dofinansowanie projektu „Budowy kanalizacji sanitarnej z  przykanalikami i przepompowniami w miejscowościach: Odrowąż, Malenin, Mąkownica, Gorzykowo, Małachowo Kępe”, w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt zadania to kwota 9,6 mln zł. Kwota dofinansowania stanowi 75% kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 4 mln zł. Pozostała kwota na realizację w/w przedsięwzięcia pochodzić będzie z środków własnych gminy. 

Czerwiec 2009 r.
Dziękuję !

drukuj pobierz pdf    

wstecz