Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy i Miasta Witkowo
Bip - Strona główna

Urząd Gminy i Miasta

Organy

Protokoły z sesji RM »

Protokoły z sesji RM - archiwum »

Sprawozdania z pracy Rady Miejskiej »

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Prawo lokalne

Zbiór prawa miejscowego... »

Finanse gminy

Opinie RIO... »

Projekty aktów normatywnych »

Strategia rozwoju

Plany i zamierzenia »

Ogłoszenia Burmistrza GiM Witkowo »

Informacje

Przetargi aktualne »

Przetargi zakończone »

Nabór pracowników »

Nabór kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych »

Dane o stanie jednostek »

Nabór pracowników - jednostki podległe »

Sprawozdania na koniec karencji 2002-2006 »

Sprawozdania z pracy jednostek »

Sprawozdania i informacje Burmistrza »

Sprawozdania z wykonania budżetu »

Spółki z udziałem gminy »

Protokoły z kontroli »

Co mogę załatwić w UGiM ? »

Rejestry »

Petycje »

Lobbing »

Ponowne wykorzystywanie »

Edukacja - dotacje »

Wzory dokumentów »

KARTY USŁUG »

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014... »

Wybory samorządowe 2014... »

Wybory Prezydenta RP 2015... »

Referendum 2015... »

Wybory Parlamentarne 2015 »

Wybory przedterminowe burmistrza »

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej »

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi »

Program Ochrony Środowiska i raporty »

Wyniki badań wody »

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Sprawozdania z pracy jednostek: Sprawozdanie z funkcjonowania SP 2 w Witkowie w roku szkolnym 2008/2009

Sprawozdanie z funkcjonowania Szkoły Podstawowej Nr 2 w Witkowie w roku szkolnym 2008/2009

Uczniowie
Do szkoły uczęszcza 430 uczniów. W tym do klas I - III 209 uczniów IV - VI 221. Do szkoły dojeżdża z okolicznych wiosek 141 uczniów.
Uczniowie objęci są wszechstronną opieką wychowawczą, opiekuńczą i dydaktyczną. W szkole funkcjonuje 12 kół zainteresowań, w których dzieci mogą realizować swoje pasje i zainteresowania. 76 uczniów korzysta z zajęć wyrównawczych i korekcyjno - kompensacyjnych 67 uczniów koryguje wady postawy na gimnastyce korekcyjnej 62 uczęszcza na zajęcia logopedyczne z zajęć w świetlicy szkolnej korzysta 152 uczniów. 52 uczniów uczęszcza na obiady w tym 30 ma obiady opłacone przez GOPS. Uczniowie spożywają obiady w stołówce Szkoły Podstawowej Nr 3.

Kadra pedagogiczna i pracownicy szkoły.
Kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej Nr 2 to profesjonalni pedagodzy w liczbie 34, zaangażowani, kreatywni i odpowiedzialni. Wszyscy posiadają wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Kadra, która cały czas podnosi swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach i w ramach WDN-u.
W szkole pracuje 26 nauczycieli dyplomowanych, 3 mianowanych i 5 kontraktowych. W tym roku dwoje nauczycieli przystąpi do egzaminu na awans zawodowy nauczyciela mianowanego.
W szkole zatrudnionych jest 4 pracowników obsługi, sekretarz szkoły i księgowa na 1/2 etatu.
Pracujemy zgodnie z planem pracy, który jest bardzo bogaty w uroczystości, konkursy, turnieje, spotkania. W tym roku realizujemy projekt związany z 90 rocznicą Powstania Wielkopolskiego. Nasi nauczyciele i uczniowie brali udział w rekonstrukcji walk powstańczych w Inowrocławiu, uczeń klasy trzeciej wygrał konkurs organizowany przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w |Gnieźnie. Wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W konkursie brało udział 317 uczniów szkól podstawowych. Z naszej szkoły brało udział 3 uczniów. Dwóch jest laureatami jeden zajął pierwsze miejsce. Jako Szkoła zajęliśmy I miejsce. Następny projekt, który realizowaliśmy to " Śladami Powstania Wielkopolskiego" za pracę w tym projekcie Szkoła otrzymała "Certyfikat Kreatywnej Szkoły".
Uczniowie naszej szkoły osiągają wiele znaczących sukcesów sportowych. W tym roku szkolnym zdobyli wicemistrzostwo wielkopolski w sztafetowych biegach przełajowych. Po raz kolejny trójka naszych uczniów wygrała gminny konkurs wiedzy pożarniczej. Są to wielkie sukcesy naszych wychowanków poparte systematyczną nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów.
Obecnie realizujemy projekt obchodów 50 - lecia powstania szkoły, którego finał odbędzie się w październiku 2009r.

Honorowy patronat obchodów przyjął Pan Burmistrz Krzysztof Szkudlarek za co serdecznie dziękujemy.
Bardzo dobrze układa się współpraca z Radą Rodziców, która działa , bardzo aktywnie. Organizuje festyny, zabawy a dochód przeznacza na wspaniałe Dni Dziecka, nagrody książkowe czy pomoce dydaktyczne dla szkoły.
Dziękuję Burmistrzowi Gminy i Miasta Witkowo Panu Krzysztofowi Szkudlarkowi i wszystkim radnym z naszej gminy za otwarte serca na potrzeby szkoły, za akceptację inicjatyw i podejmowanie własnych. Nasi uczniowie mają szansę uczyć się w coraz nowocześniejszej szkole, dobrze wyposażonej, pozwalającej na wszechstronny rozwój.

Dyrektor Szkoły
Jolanta Jakubas - Zawiślak

drukuj pobierz pdf    

wstecz