Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy i Miasta Witkowo
Bip - Strona główna

Urząd Gminy i Miasta

Organy

Protokoły z sesji RM »

Protokoły z sesji RM - archiwum »

Sprawozdania z pracy Rady Miejskiej »

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Prawo lokalne

Zbiór prawa miejscowego... »

Finanse gminy

Opinie RIO... »

Projekty aktów normatywnych »

Strategia rozwoju

Plany i zamierzenia »

Ogłoszenia Burmistrza GiM Witkowo »

Informacje

Przetargi aktualne »

Przetargi zakończone »

Nabór pracowników »

Nabór kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych »

Dane o stanie jednostek »

Nabór pracowników - jednostki podległe »

Sprawozdania z pracy jednostek »

Sprawozdania i informacje Burmistrza »

Sprawozdania z wykonania budżetu »

Spółki z udziałem gminy »

Protokoły z kontroli »

Raport o stanie gminy »

Co mogę załatwić w UGiM ? »

Rejestry i ewidencje »

Petycje »

Petycje do Rady Miejskiej »

Lobbing »

Ponowne wykorzystywanie »

Edukacja - dotacje »

Wzory dokumentów »

KARTY USŁUG »

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi »

Program Ochrony Środowiska i raporty »

Współpraca z organizacjami pozarządowymi »

Wyniki badań wody »

Interpelacje i zapytania radnych »

Plan polowań zbiorowych »

Obwieszczenia »

Preferencyjna sprzedaż węgla »

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Sprawozdania i informacje Burmistrza: Informacja Burmistrza GiM Witkowo o działalności w okresie międzysesyjnym od 29.06 do 20.09.2007 r.

Informacja Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo
o działalności w okresie międzysesyjnym
od 29 czerwca do 20 września 2007 r.

- W dniach od 13 do 17 sierpnia br. wraz z grupą osób reprezentujących Zarząd Stowarzyszenia Światowid, wójtami i burmistrzami gmin powiatu gnieźnieńskiego, uczestniczyłem w wizycie studyjnej w Finlandii. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Kolebka Piastów - Kolebką inicjatyw” programu Leader+, finansowanego przez Sektorowy Program Operacyjny „Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego” oraz rozwój obszarów wiejskich i działania pilotażowego programu Leader+. Gospodarzem wizyty była Lokalna Grupa Działania Programu Leader Viisari , mająca swą siedzibę w środkowo-zachodniej części Finlandii. Podczas tej wizyty uczestnicy zapoznali się z projektami realizowanymi we Finlandii, a finansowanymi w znacznej części ze środków unijnych. Podczas pobytu zwiedziliśmy m.in.: Centrum Rozwoju Bioenergii wspierające nowoczesne technologie szczególnie te, które związane są z ciepłownictwem, zapoznaliśmy się z projektem przetwarzania wód ściekowych w różnych warunkach zabudowy i terenu, pokazano nam klub strzelecki będący jednocześnie firmą agroturystyczną, przedstawiono spółdzielnię Linnan Liisa zajmującą się bezpośrednio sprzedażą lokalnych wyborów, zwiedziliśmy także Dom opieki Społecznej prowadzony dla trzydziestu osób. Gospodarze opowiedzieli o swoich projektach związanych z łowiectwem i wędkarstwem, które są dla wielu firm dobrym źródłem dochodu. Obejrzeliśmy gospodarstwa agroturystyczne, gdzie obok nich rozwijają się inne projekty uatrakcyjniające region: muzeum automobilizmu i amfiteatr na wolnym powietrzu. Zapoznaliśmy się także z projektem rozwoju firmy księgowej Dextili Oy. Uczestniczyliśmy także w spotkaniu z burmistrzem Vitasaari, urzędnikiem do spraw turystyki i przedstawicielami dwóch agencji rozwoju ekonomicznego. Poznanie praktycznej strony Programu Leader, efektów jego działania i funkcjonowania utwierdziło nas w słuszności funkcjonowania naszego Stowarzyszenia Światowid na terenie powiatu gnieźnieńskiego, co umożliwi w przyszłości pozyskiwanie środków unijnych na rozwój obszarów wiejskich.

- w dniach 5-10 września na moje zaproszenie gościliśmy w naszej Gminie uczniów z zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Am Dobrock. Podczas 5 – dniowego pobytu uczniowie mieli możliwość poznać historię, tradycję, kulturę oraz obyczaje panujące w naszym kraju. Zwiedzili między innymi: Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedrę Gnieźnieńską, Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie oraz Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Zaproszona młodzież wspólnie z uczniami z Gimnazjum w Witkowie uczestniczyła w Warsztatach Artystycznych Dzieci i Młodzieży Ludowych Zespołów Tanecznych, które odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. W programie wizyty znalazł się też czas przeznaczony na poznawanie zwyczajów panujących w witkowskich rodzinach.

- po wcześniejszych rozmowach wystąpiłem do p. Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji w Poznaniu o ujęcie w sieci dziejów miast wielkopolskich opracowania Monografii Miasta Witkowa.

- wspólnie z harcerzami z witkowskiego gimnazjum, byłymi żołnierzami, członkami Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Również zapalono znicze w związku z 68 rocznicą agresji wojsk sowieckich na Polskę.

- w ramach zawartej umowy z Wielkopolskim Bankiem Żywności w Poznaniu na realizację programu pn. „Dostarczenie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej” wskazałem Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne „Promyk” Oddział w Witkowie jako partnera tego programu, który podjął się dystrybucji żywności. W dniach 12 i 13 oraz 19 i 20 września 2007 r. dzięki dobrej współpracy z Zarządem Koła „Promyk” i pracownikami Opieki Społecznej została rozdysponowana żywność: makaron, mąka, cukier, płatki śniadaniowe, mleko, ser topiony, ser żółty  w ilości około 70 ton  o łącznej wartości 127.772,00 zł. Z tej formy pomocy skorzystało 2.300 osób , co stanowi 16,5% ogółu ludności gminy. Na jedną osobę przypadało 10 litrów mleka, 5 kg makaronu, 8 kg mąki, 4 kg kaszy, 2 kg cukru, 0,5 kg płatków śniadaniowych, 0,9 kg sera topionego, 1 kg sera żółtego. Żywność wydawana była w magazynie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Witkowie. Za udostępnienie magazynu na powyższy cel serdecznie dziękuję. Dziękuję również Dowódcy 33.Bazy Lotniczej w Powidzu i Spółce  z o.o. „Lech-pol” z Witkowa za transport tej żywności oraz Księdzu Proboszczowi Parafii w Witkowie za przekazanie informacji o terminach wydawania żywności. Następna partia żywności zostanie dostarczona i rozdysponowana 3 października br. Ogółem otrzymamy około 75 ton żywności. Pomoc żywnościową otrzymały rodziny i osoby wskazane przez Koło „Promyk” oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Witkowie. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować członkom i Zarządowi Koła Promyk oraz pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witkowie za pomoc w rozdysponowaniu tak dużej ilości żywności, (średnio na osobę przypada ok. 32 kg artykułów spożywczych).

- od Kapituły Konkursu „Gmina Fair Play”, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” otrzymałem informację o przyznaniu Gminie Witkowo tytułu i certyfikatu: „Gmina Fair Play 2007”. VI Gala edycji konkursu odbędzie się 5 października br. w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

- brałem udział w posiedzeniu Zarządu Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

- uczestniczyłem w posiedzeniu Zarządu Osiedla Nr 5, na którym omówiono m.in. sprawy porządku i bezpieczeństwa publicznego. W zebraniu tym uczestniczył Komendant Komisariatu Policji oraz Kierownictwo ZGK w Witkowie.

- uczestniczyłem w szkoleniu z zakresu  zarządzania kryzysowego.

- uczestniczyłem w posiedzeniu Komisji Rolnictwa poszerzonym o obecność Sołtysów, Prezesów Kółek Rolniczych oraz służb i instytucji odpowiedzialnych za zbiór i skup zbóż w czasie tegorocznych żniw.

- uczestniczono w uroczystości przekazania obowiązków przez Dowódcę 3. Brygady Lotnictwa Transportowego generała brygady dypl. pil. Sławomira Kałuzińskiego generałowi brygady dypl.pil. Adamowi Świerkoczowi oraz w spotkaniu z okazji Święta Lotnictwa, które zorganizowano w 33. Bazie Lotniczej w Powidzu.

- zorganizowałem naradę z Sołtysami, Prezesami Kółek Rolniczych, Przewodniczącymi Kół Gospodyń Wiejskich w celu omówienia bieżących spraw oraz spraw związanych z organizacją Dożynek Gminnych.

- na spotkaniach z dyrektorem OK,SiR-u i Kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej omawiano bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem tych jednostek.

- uczestniczyłem w uroczystych spotkaniach z okazji Dnia Działkowca zorganizowanych przez Pracowniczy Ogród Działkowy im. Generała Karola Świerczewskiego i Rodzinne Ogrody Działkowe im. Ludowego Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

- odbyto spotkanie z nauczycielami, którzy prowadzą UKS, celem przygotowania i zorganizowania w dniu 23.09.2007r.  IX Biegów Ulicznych Witkowo 2007 r.

- wspólnie z Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Poznaniu zorganizowano bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet z przedziału wiekowego 50-69 lat, z badania tego skorzystało 100 kobiet oraz badania jaskry I i II etap dla kobiet i mężczyzn powyżej 35 roku, z badań tych skorzystało 100 osób.

- odbyto spotkanie z Przewodniczącymi Komisji Rady Miejskiej w Witkowie w celu omówienia tematów sesyjnych oraz bieżących spraw Gminy.

- wypracowano projekty uchwał na dzisiejszą sesję.

- zapoznano się i przekazano do realizacji wnioski zgłoszone na posiedzeniach poszczególnych Komisji Rady Miejskiej.


Z zakresu obrotu nieruchomościami:

- w dniu 24 sierpnia br. Komisja Przetargowa przeprowadziła przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż praw majątkowych do nakładów budowlanych w postaci pięciu domków letniskowych w zabudowie szeregowej, posadowionych  na gruncie gminnym w OW Skorzęcin.

Na przetarg wpłynęły 2 oferty:

1. za domek letniskowy nr 1 uzyskano cenę 51.101,00  zł
2. za domek letniskowy nr 2  uzyskano cenę 54.000,00 zł
3. za domek letniskowy nr 3  uzyskano cenę 47.000,00 zł 
4. za domek letniskowy nr 4 uzyskano cenę 46.000,00  zł 
5. za domek letniskowy nr 5 uzyskano cenę 51.101,00  zł

- dnia 6.09.07 podpisano akty notarialne stanowiące umowy przeniesienia dla następujących nieruchomości:
   - działka gruntowa niezabudowana,  położona w Małachowie Złych Miejsc, o pow. 0,0680 ha - cena sprzedaży uzyskana w drodze przetargu to: 17.324,00 zł brutto.
   - działka gruntowa niezabudowana, położona w Małachowie Złych Miejsc, o pow. 0,0855 ha - cena sprzedaży uzyskana w drodze przetargu to: 32.574,00 zł brutto.

- ponadto przygotowano do sprzedaży w drodze przetargu następujące nieruchomości:
   - działkę niezabudowaną, o pow. 0,4000, położoną w Gaju. Cenę wywoławczą ustalono w wysokości 48.000,00 zł netto.
   - działkę zabudowaną częścią budynku poszkolnego, o pow. 0,1119 ha, położoną w Gorzykowie. Cenę wywoławczą ustalono w wysokości 25.000,00 zł.

- wydano 7 decyzji zatwierdzających podziały nieruchomości położonych na terenie Gminy stanowiących własność osób prywatnych.


Ze spraw dot. oświaty:

- odbyto spotkanie z dyrektorami szkół i przedszkola w celu zapoznania się z funkcjonowaniem  placówek oświatowych w nowym roku szkolnym 2007/2008.

- przyjęto wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego.

- wystąpiono do Kuratorium Oświaty o dofinansowanie zakupu podręczników dla klas 0-III, jednolitego stroju dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

- złożono wniosek o dofinansowanie zakupu monitoringu wizyjnego dla 4 szkół z terenu gminy. Program ten realizowany będzie przez okres 3 lat.

- uczestniczyłem w uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2007/2008 w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, w czasie którego otrzymałem od Dyrektora  Statuetkę  „Przyjaciel Szkoły”. Uczestniczono również w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Powstańców Wielkopolskich w Mielżynie.

- przydzielono dodatkowo w ramach działalności Uczniowskich Klubów Sportowych 62 godziny lekcyjne tygodniowo na prowadzenie zajęć lekcyjnych z kultury fizycznej i sportu.

- odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów uczęszczających do przedszkoli i szkół specjalnych na terenie Gniezna. Spotkanie dotyczyło spraw związanych z dowozem i odwozem uczniów niepełnosprawnych do poszczególnych placówek oświatowych.


Z zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

- uczestniczono w podsumowaniu obozu szkoleniowego dla trampkarzy, który w części sfinansowany został z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- zorganizowano dwa turnusy koloni letnich, które zostały zorganizowane zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kolonie odbyły się w dniach od 1 do 10 sierpnia  w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie, objęły 90 uczniów z terenu całej gminy Witkowo. Koszt tego przedsięwzięcia to kwota 23.939,00 zł.

- dofinansowano wypoczynek letni organizowany przez Stowarzyszenie „Młodych Wielkopolan” i  „Ziemię Gnieźnieńską” . Ogólna kwota dofinansowania to 10.150,00 zł.


Z imprez kulturalno-sportowo-rekracyjnych:

- zorganizowano Dożynki Gminne, które odbyły się 26 sierpnia br. na stadionie miejskim.

- uczestniczyłem w Dożynkach Wiejskich w Gorzykowie i w Mielżynie oraz w Dożynkach Powiatowych , które odbyły się w Kiszkowie.

- uczestniczyłem w uroczystym koncercie z okazji pożegnania lata , który odbył się w sali kinowej Klubu Garnizonowego w Witkowie.

- w sezonie letnim na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie byliśmy współorganizatorem imprez sportowo-rekreacyjnych, takich jak:
   - Turnieju Plażowej Piłki Nożnej.
   - Ogólnopolskiego Zlotu Kadetów.
   - Mistrzostw Polski Jachtów sterowanych radiem F5-10
   - Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej.


W ramach współpracy samorządu gminnego z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie gminy i miasta dofinansowano między innymi:

- częściowe koszty pobytu 20 zawodników z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz dwóch opiekunów na obozie sportowym w Międzyzdrojach.

- zawody strzeleckie organizowane przez LOK w Witkowie z okazji Święta Wojska Polskiego.

- przejazd do Dziekanowic dla Koła Hafciarskiego „Róże” działającego przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Witkowie.

- Witkowski Chór Seniorów „My Młodzi” na Obchody Dni Trzemeszna.

- UKS Organizator Sekcja Szachowa – udział w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Szachowego -  III Liga


Ze spraw dot. Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie:

- za wstęp na teren Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie wpłynęła kwota netto  344.015,00 zł., łączne koszty płacy pracowników obsługujących wstęp /płaca brutto + składki ZUS/  wyniosły 39.517,00 zł.

- zwiększono wydatki na zapewnienie bezpieczeństwa w OW poprzez dodatkowe przekazanie 15.000,00 zł. do Komendy Wojewódzkiej Policji na tzw. dodatkowe służby prewencyjne składające się z dwuosobowych umundurowanych patroli Policji w godzinach wieczornych i nocnych.

- w celu poprawy bezpieczeństwa w Ośrodku zamontowano kamerę obrotową przy plaży, która monitoruje Aleję Spacerową oraz część plaży. W celu poprawy odczytu z kamer zakupiono nowy monitor.  Koszt modernizacji całego monitoringu, to kwota 21.420,76 zł.

- koszt wywozu nieczystości stałych z Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie od stycznia do końca sierpnia  2007 roku  wyniósł: 171.056,00 zł. netto.

- zlecono wykonanie badania poziomu hałasu w porze nocnej w najbardziej głośnych miejscach Ośrodka. Wyniki badań wskazują, że w niektórych miejscach zostały przekroczone dopuszczalne normy.

- w dniu 19 sierpnia uczestniczyłem w Walnym Zebraniu Użytkowników Ośrodka Wypoczynkowego. Na spotkaniu członkowie Stowarzyszenia wnieśli swoje uwagi dotyczące bieżącego funkcjonowania Ośrodka pod względem bezpieczeństwa, ruchu kołowego w centrum Ośrodka i ciszy nocnej.  Ponadto wnioskowali o:
   - podłączenie do internetu bezpośredniego obrazu z kamer znajdujących się w w OW,
   - ustawienie większej liczby koszy na śmieci,
   - pobudowanie nowych ścieżek rowerowych.


Z zakresu inwestycji:

Przeprowadzono przetargi nieograniczone oraz dokonano zapytania o cenę, i tak:

- rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na dowozy dzieci do szkół, ofertę złożyły 3 firmy, wybrano ofertę KOS-POL z Kołaczkowa za cenę 2,84 zł./1km na trasie nr II i VII oraz ofertę firmy „JAH” z Mielżyna za cenę 3,00 zł./1km na trasach nr I, IV, X, XI, za cenę 2,94 zł./1km na trasie VI, za cenę 3,20 zł./1km na trasach II, V, VII, IX, XII.

- rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na wymianę okien w budynku Przedszkola przy ul. Jasnej w Witkowie, ofertę złożyło 6 firm, wybrano ofertę Firmy „ERA SZKŁO” Jadwiga Sudoł ze Żnina, za cenę 131.634,62 zł.,

- ogłoszono przetarg na zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Witkowo, otwarcie ofert nastąpi 5.10.2007r.

- ogłoszono przetarg nieograniczony na budowę przyłączy kanalizacji deszczowej na terenie miasta Witkowa, otwarcie ofert nastąpi 8.10.2007r.


Inwestycje zakończone i w trakcie realizacji:

- zakończono wymianę okien w budynku Gimnazjum w Witkowie /część dydaktyczna i mieszkalna/, prace wykonywała Firma „ERA SZKŁO” ze Żnina. Podczas tych prac wymieniono pozostałe okna w budynku tj. 56 szt. Budynek obecnie posiada wymienione wszystkie okna /100%/,

- wykonano demontaż i montaż nowych latarni ulicznych w OW Skorzęcin, prace wykonała firma ENERGO-TELE z Gniezna. Podczas tych prac zdemontowano 82 lampy parkowe oraz ustawiono 29 nowych /2,3,4-ramiennych/.

- w trakcie realizacji jest wykonanie nowej elewacji na budynku i ogrodzeniu Gimnazjum w Witkowie, prace wykonuje PHU „Tadex” Tadeusz Miękiszak z Gniezna.

- trwa budowa sieci kanalizacyjnej sanitarnej, grawitacyjnej i tłocznej wraz z przykanalikami i przepompowniami dla wsi Małachowo Złych Miejsc, Małachowo Szemborowice, Małachowo Wierzbiczany.

- trwa wykonanie modernizacji dróg i ulic na terenie miasta i gminy Witkowo, prace wykonuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Drogowe „STAWOJ” z Cielimowa, wykonano nową nawierzchnię na części drogi do OW Skorzęcin, zmodernizowano drogę Mąkownica-Ruchocin, ul. Polną w Mielżynie, w Witkowie ulicę Braci Łukowskich, Jasną oraz Stary Rynek.

- trwa układanie nawierzchni chodnikowych i parkingów na terenie Witkowa, prace wykonuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Witkowie. Wykonano chodnik przy ul. Cmentarnej, trwają prace na ul. Słonecznej i ul. Witosa,

- wykonywana jest dokumentacja na budowę hali sportowej i basenu przez Pana Michała Lewińskiego ARCHITEKTURA i URBANISTYKA z Poznania. Termin jej zakończenia to 30.11.2007r.

- trwają prace nad wykonaniem centralnego ogrzewania w świetlicach wiejskich: Folwark, Strzyżewo, Sokołowo, Kamionka, Ćwierdzin i Mąkownica.


Inne ważniejsze prace i dostawy:

- wykonano bramę wjazdową i furtkę oraz bariery zabezpieczające dla przedszkola w Kołaczkowie,

- zlecono okresowe zamontowanie sanitariatu przenośnego przy plaży w Wiekowie,

- zakupiono 4 sanitariaty dla OW Skorzęcin i zamontowano je w pobliżu plaży,

- zlecono i rozpoczęto rozbudowę świetlicy we wsi Ostrowite Prymasowskie,

- wykonano koszenie poboczy dróg gminnych oraz boisk sportowych /Jaworowo, Mielżyn, Małachowo/,

- wykonano odnowienie malowania pasów drogowych na terenie miasta /ulice gminne/,

- pobudowano chodnik i parking przy budynku hotelowym w OW Skorzęcin,

- zlecono wykonanie projektu modernizacji oświetlenia ulicznego w Witkowie. Projekt obejmuje ulice: Osiedlową, Piwną, Piastowską, Słowiańską, Piękną, Radosną, Pogodną, Braci Łukowskich, Lotniczą, część ulicy Gnieźnieńskiej i Dworcowej/,

- zakupiono nowe meble biurowe do pozostałych biur w urzędzie oraz wymalowano 4 pomieszczenia.

- zakupiono i zamontowano urządzenia na placu zabaw przy ul. Park Kościuszki i w Ćwierdzinie oraz zamówiono urządzenia zabawowe do Skorzęcina.

- wykonano sieć wodociągową o dł. ca 300mb do działek przy ul. Czerniejewskiej w Witkowie,

- zlecono wykonanie tablicy informacyjnej dla OSP Witkowo.


Z zakresu pozyskiwania środków pozabudżetowych na realizację zadań własnych gminy:

- w dniach 13 i 16 lipca 2007r. odbyła się kontrola projektu pn. „Remont świetlic wiejskich wraz z ich doposażeniem i zagospodarowaniem terenów w Gminie Witkowo” przez pracowników Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Po przeprowadzonej kontroli ustalono, że cele Sektorowego Programu Operacyjnego “Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006” zapisane we wniosku o dofinansowanie programu „Podniesienie standardu życia i pracy na wsi”, a przede wszystkim „Zaspokojenie podstawowych potrzeb społecznych i  kulturalnych” zostały osiągnięte. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 582.949,33 zł. w tym kwota dofinansowania to 382.010,20 zł. Do chwili obecnej Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 170.391,00 zł. Pozostała część zgodnie z otrzymanym pismem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego została zatwierdzona do wypłaty.

Dziękuję !

Wrzesień 2007 r.

 

drukuj pobierz pdf    

wstecz